TN-Q14-0.15-RS4.47T Turck Industrial Automation Components
Part#:TN-Q14-0.15-RS4.47T
Alt. Part#:7030235
Manufacturer:Turck
Category:Industrial Automation Components
Product Lifecycle:Active
Product description
TN-Q14-0.15-RS4.47T Turck - TN-Q14-0.15-RS4.47T HF Read/Write Head
Product Details
- Weight 64 g
- Country Of Origin DEU
- HTS Code 8536509020
- Protection class IP67
- Ambient temperature -25…+70 °C
- Read/Write distance max. 72 mm
- Construction size 56 x 30 x 14 mm, Q14
- Fieldbus Protocol Connection to RFID interface
- Technology HF (13.56 MHz)
- Design Rectangular
- Mounting Non-flush
- Radio communication and protocol standards ISO 15693, NFC Typ 5
- Ambient Temperature -25 degrees celsius, 70 degrees celsius
- Country of Origin Germany
- Weight 64 grams
Product condition
New Factory Sealed
About the product
HF Read/Write Head, Non-flush, Rectangular, height 14 mm, Active face on top, Plastic, PBT-GF30-VO
TN-Q14-0.15-RS4.47T Related Documents
Similar products from: Turck Industrial Automation Components
Manufacturer warranty
TN-Q14-0.15-RS4.47T Turck
Your price can be lower.
Log in or Create account to check your discount
Feel free to chat with us
Compare TN-Q14-0.15-RS4.47T with other Industrial Automation Components products
Weight
Country Of Origin
HTS Code
Protection class
Ambient temperature
Read/Write distance max.
Construction size
Fieldbus Protocol
Technology
Design
Selected product
TN-Q14-0.15-RS4.47T
Turck
Weight64 g
Country Of OriginDEU
HTS Code8536509020
Protection classIP67
Ambient temperature-25…+70 °C
Read/Write distance max.72 mm
TechnologyHF (13.56 MHz)
DesignRectangular
NI3.5-Q5.5-RP6X-0.2-PSG3M
Turck
Weight-
Country Of OriginUSA
Ambient temperature-25…+70 °C
Read/Write distance max.-
Construction size28 x 8 x 5.5 mm, Q5.5
Fieldbus Protocol-
Technology-
BI1.5-EG08F-AN6X
Weight92 g
Country Of OriginJPN
Ambient temperature-25…+70 °C
Construction sizeM8 x 1
DesignThreaded barrel
NI10U-QP08-AP6X2
Weight34 g
Country Of OriginCHE
Ambient temperature-25…+70 °C
Construction size32 x 20 x 8 mm, QP08
NI3.5-Q5.5-RP6X-0.2-PSG3M
Country Of OriginUSA
Ambient temperature-25…+70 °C
BI1.5-EG08F-AN6X
Weight92 g
Country Of OriginJPN
Ambient temperature-25…+70 °C
Construction sizeM8 x 1
DesignThreaded barrel
NI10U-QP08-AP6X2
Weight34 g
Country Of OriginCHE
Ambient temperature-25…+70 °C
Ambient temperature-25…+70 °C
Ambient temperature-25…+70 °C